Czas zadbać o ciepło i suchość pomieszczeń, aby nie martwić się tym podczas deszczów, śniegu i wiatru.

Jak widzicie poniżej oczywiście wszystkiemu możemy zapobiec stosując uszczelkę samoprzylepną w oknach, drzwiach, bramach itd.

fot.WP DOM

Powstaje pytanie, jaka będzie odpowiednia, kiedy stara skruszy się i nie jesteśmy w stanie jej rozpoznać??

Pomocne będzie poniższe porównanie uszczelek Stomilu Sanok.

Mamy już uszczelkę Stomil Sanok, tak więc pozostał nam jedynie lub aż… Montaż.

Do prawidłowego  zamontowania uszczelki należy wstępnie zastosować odpowiedni dobór materiału. Przygotowanie powierzchni montażowej oraz sposób montażu mają decydujący wpływ na trwałość połączenia. Zaleca się aby uszczelki montowane były na gładkich powierzchniach takich jak:

-powierzchnie pokryte lakierami akrylowymi, ftalowymi i innymi ogólnego stosowania po ich          całkowitym wyschnięciu,

-tworzywowe,

-metalowe niekorodujące,

-drewniane w tym również bejcowane i impregnowane pod warunkiem stosowania środków  dających sucho-gładką powierzchnię bez późniejszej impregnacji drewna.

-szklane.

Montażu uszczelek dokonuje się w temperaturze otoczenia nie niższej niż +10°C. Powierzchnia montażowa powinna być: sucha, gładka, pozbawiona zanieczyszczeń takich jak pył, kurz, wióra, zaprawa oraz aby nie była zatłuszczona. Do odtłuszczania powierzchni stosuje się benzynę ekstrakcyjną.

Bezpośrednio przed przystąpieniem do przyklejenia uszczelki do powierzchni montażowej, od jej podstawy zrywa się silikonowy papier osłaniający , który zabezpiecza warstwę klejową.

Uszczelkę przykleja się całą powierzchnią samoprzylepną bez zbędnych naprężeń np. nie dopuszcza się nagłej zmiany kierunku przyklejania przez jej wyginanie. W takich przypadkach jak montaż w narożach, rogach dokonuje się przecięcia lub podcięcia uszczelki.

Po wstępnym przyklejeniu uszczelki wymagane jest jej doklejenie poprzez wywarcie docisku na całej jej długości np. poprzez przewalcowanie wałkiem lub nawet dłonią. Umożliwia to otrzymanie wysokiej siły przyczepności uszczelki do powierzchni montażowej. Należy także zaznaczyć, że dopiero po upłynięciu pewnego czasu od momentu przyklejenia uszczelki do powierzchni montażowej; ok. 1 godziny otrzymujemy wysokie wartości siły przyczepności.

Po zamontowaniu uszczelki, elementy stolarki otworowej nie mogą być myte przy użyciu rozpuszczalników szkodliwie działających na gumę i warstwę samoprzylepną takich jak np. benzyna, aceton, toluen i inne rozpuszczalniki organiczne.

A potem siadamy w wygodnym fotelu, w ciepłym pokoju, nie martwiąc się tym, że na zewnątrz deszcz i wiatr. 🙂